Fajna TV

Mic Cam

O nás

Skupina fungující pod hlavičkou Fajne Televize vznikla jako projekt skupiny nadšenců věnující se audiovizuální tvorbě. Na začátku tak vzniklo několik nezávislých video seriálů a pořadů úspěšně šířených hlavně formou internetu a sociálních sítí. S rostoucími zkušenostmi a ambicemi jsme se pak naši tvorbu rozhodli nabídnout i našim klientům. V současnosti tak spolupracujeme jak s malými podnikateli, tak i celostátními firmami. Zabýváme se také tvorbou takzvaných virálních videí nabízejících neotřelou a moderní formu internetové prezentace. Ke všem zakázkám se snažíme přistupovat kreativně a originálně – práce je pro nás zábavou. Těšíme se proto i na spolupráci s vámi na vaší video prezentaci.

Vaše Fajna Televize

Kdo je kdo

Vladan Hýl

zakladatel / ředitel

Absolvent herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.
V současné době působí jako redaktor zpravodajství Hitrádia Orion.
Sbíral zkušenosti v regionálních i celostátních médiích jako dramaturg, redaktor, moderátor a režisér. Stojí za zrodem nápadu a realizací Fajne televize od jejího začátku. Funguje jako „hnací motor“ celého projektu.

Vladan
Vladan

Michal Sedláček

hudba / hudební dramaturgie

Vystudoval hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Poté dostal angažmá v Divadle Petra Bezruče, ve kterém působí dodnes. Hraje v ostravských kapelách Apatyka, Skrat a Ema. Tvoří scénickou hudbu do divadelních představení a performance. Dvě sezóny působil jako "dvorní" skladatel pro občanské sdružení Bílá holubice.

Jakub Pohl

kameraman / střihač / technik

Po absolování Jevištní technologie na Brněnské JAMU mu bylo jasné, že v divadelním přítmí nadále zůstávat nechce. Koupil si kameru a začal usilovně přemýšlet co s ní. Spolutvůrce pořadu Rovnou za nosem, mnoha reportáží jako externí kameraman pro Fabex Ostravsko. V současné době pracuje pro Českou televizi. Vášnivý pilot, cestovatel a novopečený otec.

Kuba
Matěj

Matěj Mazák

grafik / autor designu a znělek

Bakalář animace na Ostravské univerzitě, držitel ocenění z MFF Ekofilm 2012, autor nemála animovaných filmů a klipů.
Jedna z postav, které stály u zrodu projektu Fajne televize, autor televizního loga, vzhledu a znělek Rovnou za nosem nebo Ostravské meditace.

Pavel Patz

televizní programátor

Příležitostný člověk, absolvent, konzument ambrosie a jedlík many. Opíraje se o svou bájnou želvu, vdechuje život neživému. V případě ohrožení pracuje.
Ošlehán větry větráků a ozářen září zářivek, montuje ve volných chvílích Fajnou televizi dohromady a občas do ní praští.
Nemá rád vakoveverky a červenou řepu. Obdivuje surikaty pro jejich pevný postoj.

Pavel
Eva

Eva Tenzin

programová poradkyně

Vystudovala indologii (asi proto, aby se jí každý ptal, co to je) a politickou a kulturní geografii a v současnosti se se svým mužem a dvěma dětmi snaží procestovat svět... Když se jí zasteskne po rodných komínech, pustí si Fajnou TV, na jejímž chodu se skromně podílí. Je autorkou projektu Fajneho vařeni.

Alec Munro

hudba

Skotský rodák, člen kapel jako Royal Edinburgh Music, Ridgeback nebo Kreeper. V současné době pracuje na vlastním projektu Woe betide the Boy
V rámci Fajne Televize se nejenom objevuje v několika hudebních videích, ale má „na triku“ taky celou hudební dramaturgii včetně znělky pořadu Rovnou za nosem.

Alec